V litovelské sýrárně vyrábíme naše produkty z vysoce kvalitního kravského mléka pocházejícího z certifikovaného ekoudržitelného řetězce. Hlavním výrobkem sýrárny je sýr Gran Moravia, zákazníky oblíbená je také produktová řada „Přímo z naší sýrárny“, kam patří kromě sýrů caciotta, giuncata, mozzarella a ricotta také další mléčné výrobky: jogurty, zákysy, syrovátkové nápoje, tvaroh a čerstvé máslo. Mléčné výrobky této produktové řady jsou vyráběny v množství dle aktuální poptávky zákazníků a jsou dodávány do prodejen La Formaggeria Gran Moravia ihned následující den po výrobě, aby si je zákazník mohl vychutnat opravdu čerstvé.

Gran Moravia

Gran Moravia je extra tvrdý, přírodní dlouho zrající sýr vyráběný v litovelské sýrárně z vysoce kvalitního kravského mléka. Má jemně zrnitou, lámavou až drobivou strukturu, jeho nezaměnitelná chuť, snadná stravitelnost, vysoký obsah bílkovin, ale také mnohostrannost jeho použití z něho činí nepostradatelnou ingredienci každé dobré kuchyně. Originál poznáte podle pečeti Gran Moravia a korunky vlisované do kůrky sýru po celém jeho obvodu. V prodejnách La Formaggeria Gran Moravia nabízíme tento sýr nejen v široké škále balení, ale také čerstvě krájený přímo z bochníku. Vyzkoušet u nás můžete také Gran Moravia Riserva, který zraje minimálně 18 měsíců.

Více o produktu.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1573 kJ/378 kcal; Tuky 28 g, z toho nasycené mastné kyseliny 20 g; Sacharidy 0,6 g, z toho cukry 0 g; Bílkoviny 31 g; Sůl 1,4 g.

Caciotta

Sýry caciotta jsou jedním z nejtradičnějších výrobků každé italské sýrárny. V litovelské sýrárně se vyrábí z vysoce kvalitního kravského mléka hned tři druhy caciotty: jemná fresca, svěží pepata s pepřem a pikantní diavoletto s feferonkami. Tento sýr má mnohostranné využití ve studené i v teplé kuchyni, jako stolní sýr jej můžete kombinovat s aromatickými čevenými víny nebo s výraznými bílými víny. Caciotta pepata se velmi dobře hodí také k tmavému pivu.

Více o produktu.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1440 kJ/347 kcal; Tuky 27 g, z toho nasycené mastné kyseliny 18 g; Sacharidy 2,9 g, z toho cukry 2,9 g; Bílkoviny 23 g; Sůl 1,2 g.

Crème Fraîche

Zakysaná smetana z naší litovelské sýrárny vyrobená pouze z toho nejkvalitnějšího mléka. Výjimečná je obsahem tuku a svou nezaměnitelnou krémovou konzistencí. Créme Fraîche využijete do všech receptů, kde jste zvyklí se zakysanou smetanou pracovat, díky vysokému obsahu tuku však posunete všechny pokrmy na vyšší úroveň. Extra hustou konzistenci oceníte zejména ve studené kuchyni při přípravě dezertů, pomazánek, dipů k masu či zelenině. V teplé kuchyni výtečně zjemní zapékané pokrmy, teplé omáčky k masu či těstovinám a mnoho dalších prvních i druhých chodů.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1501 kJ/364 kcal; Tuky 38 g, z toho nasycené mastné kyseliny 23,64 g; Sacharidy 7,45 g, z toho cukry 2,85 g; Bílkoviny 1,9 g; Sůl 0,05 g.

Čerstvé máslo

Čerstvé máslo nabízené na váhu v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia se vyrábí v litovelské sýrárně Brazzale Moravia z přirozeně odstáté smetany vysoce kvalitního mléka určeného pro výrobu sýru Gran Moravia. Bloky čerstvě vyrobeného másla jsou rozvezeny do prodejen, kde jsou porcovány na různě velké kousky. Každý zákazník si tak může vybrat kousek, který mu svojí velikostí nejlépe vyhovuje.

Více o produktu.

Více o výrobě.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 3080 kJ/750 kcal; Tuky 82,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 54,6 g; Sacharidy 0,7 g, z toho cukry 0,7 g; Bílkoviny 0,6 g; Sůl 0 g.

Giuncata

Giuncata je čerstvý jemný sýr vyrobený z kravského mléka, má měkkou a pružnou konzistenci a uchovává si chuť i barvu kvalitního čerstvého mléka. Má jemnou strukturu a patří k nejlépe stravitelným sýrům, díky čemuž je vhodný také pro malé děti. V La Formaggeria Gran Moravia nabízíme druhy giuncata fresca a giuncata s rukolou.

Více o produktu.

Více o výrobě.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1160 kJ/280 kcal; Tuky 22 g, z toho nasycené mastné kyseliny 13,4 g; Sacharidy 1,2 g, z toho cukry 1,2 g; Bílkoviny 17,5 g; Sůl 0,55 g.

Grilami

Na letní sezónu grilování se skvěle hodí sýr Grilami vyráběný v litovelské sýrárně výhradně pro prodejny La Formaggeria Gran Moravia. Díky své specifické struktuře se sýr ani při vyšších teplotách neroztéká a drží svůj tvar. Grilami oceníte také ve verzi klasického smaženého sýra, další chutnou alternativou je použití ogrilovaného nebo na pánvi opečeného plátku sýru do vegetariánského burgeru.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1278 kJ/308 kcal; Tuky 24,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 15,3 g; Sacharidy 1,9 g, z toho cukry 1,9 g; Bílkoviny 19,9 g; Sůl 1,8 g.

Il SalatΩ

Il SalatΩ je měkký sýr s typickou slanou chutí a bílou barvou, vyrobený v naší sýrárně ručně z kvalitního kravského mléka. Výtečný je do zeleninových salátů, zejména tradičního šopského, ale také samotný s olivami a chlebem, do zapékaných pokrmů, například k plnění grilovaných paprik, skvěle se hodí také k nakládání.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 986 kJ/238 kcal; Tuky 19,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny 13 g; Sacharidy 1,9 g, z toho cukry 1,9 g; Bílkoviny 14,5 g; Sůl 4,5 g.

Jogurt La Formaggeria

Bílé a ovocné jogurty La Formaggeria se vyrábí podle původní receptury a plní se do stylových skleniček, ve kterých dozrávají ve zrací komoře. V nabídce prodejen La Formaggeria Gran Moravia najdete přírodní jogurt bílý a dále různé  jogurty ochucené, které měníme v průběhu roku dle aktuální sezóny.

V našich prodejnách nabízíme také bílý jogurt bez laktózy, který vyrábíme stejně jako všechny další jogurty v litovelské sýrárně.

Více o produktu.

Více o výrobě.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Jogurt bílý
Energetická hodnota 354 kJ/84 kcal; Tuky 3,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 2,9 g; Sacharidy 4,5 g, z toho cukry 4,5 g; Bílkoviny 5,2 g; Sůl 0,1 g.

Jogurt ochucený
Energetická hodnota 488 kJ/116 kcal; Tuky 3,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 2,5 g; Sacharidy 15,3 g, z toho cukry 15,3 g; Bílkoviny 5 g; Sůl 0,1 g.

Mozzarella

Mozzarella je čerstvý sýr patřící do velké rodiny “pařených sýrů”, tedy sýrů vyráběných srážením, následným kysnutím sýřeniny a jejím krájením a pařením teplou vodou. Po vyjmutí z nálevu má pěknou jasnou, sněhobílou barvu, uvnitř má sýr mléčnou, při dotyku velmi elastickou strukturu. V litovelské sýrárně se vyrábí klasické větší kuličky mozzarelly i malé třešinky tzv. ciliegine.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1053 kJ/253 kcal; Tuky 19 g, z toho nasycené mastné kyseliny 13 g; Sacharidy 2,7 g, z toho cukry 2,7 g; Bílkoviny 17,9 g; Sůl 0,3 g.

Ricotta speciale

Ricotta speciale se vyrábí ze syrovátky získané při výrobě jiných sýrů (především sýru Verena dolce). Ricotta znamená v italštině doslova „znovu uvařený“ a název odkazuje na zvláštní způsob výroby tohoto čerstvého syrovátkového sýra. Ricotta má měkkou, lehce hrudkovitou až písčitou konzistenci a jemnou sladce smetanovou chuť.

Více o produktu.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1000 kJ/242 kcal; Tuky 22 g, z toho nasycené mastné kyseliny 13,7 g; Sacharidy 3,9 g, z toho cukry 3,9 g; Bílkoviny 6,2 g; Sůl 0,2 g.

Smetana 38 % tuku

Čerstvá smetana se v litovelské sýrárně vyrábí z pečlivě vybraného mléka z moravských stájí. Zákazníci si ji mohou koupit skutečně čerstvou, protože do prodejen La Formaggeria Gran Moravia se dostane hned 3. den od nadojení mléka. Díky způsobu výroby a vyššímu obsahu tuku – 38 % – si naše smetana uchovává vůni mléka a plnější chuť.

Před použitím je velmi důležité smetanu dobře protřepat a nechat otevřenou vydýchat. Vhodná je na vaření i ke šlehání.

Výživové údaje na 100 ml výrobku:

Energetická hodnota 1550 kJ/376 kcal; Tuky 40 g, z toho nasycené mastné kyseliny 23,5 g; Sacharidy 2,3 g, z toho cukry 2,3 g; Bílkoviny 1,9 g; Sůl 0,1 g.

Syrovátkové nápoje

Syrovátka je tekutina, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů. Čím dál častěji se pro své blahodárné účinky na lidský organismus stává součástí našeho jídelníčku.
V nabídce prodejen La Formaggeria Gran Moravia najdete syrovátku přírodní a ochucenou v příchutích mango-maracuja, brusinka a nově také růžový grep.

Více o produktu.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Syrovátka přírodní
Energetická hodnota 124 kJ/29 kcal; Tuky 0,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g; Sacharidy 5,3 g, z toho cukry 5,3 g; Bílkoviny 0,9 g; Sůl 0,1 g.

Syrovátka ochucená
Energetická hodnota 158 kJ/37 kcal; Tuky 0,3 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g; Sacharidy 7,9 g, z toho cukry 7,9 g; Bílkoviny 0,7 g; Sůl 0,1 g.

Tradiční tvaroh

Tvaroh nabízený v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia se v litovelské sýrárně vyrábí ručně tradičním způsobem. Díky pomalému a kontrolovanému zrání v plátěných pytlích, tzv. tvarožnících, obsahuje velmi malé množství vody. Tvaroh je do prodejen dodáván v pětikilových baleních a přímo v prodejnách je pak rozvažován do malých plastových vaniček.

Více o výrobě.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 740 kJ/178 kcal; Tuky 12 g, z toho nasycené mastné kyseliny 8,1 g; Sacharidy 2,8 g, z toho cukry 2,8 g; Bílkoviny 13,3 g; Sůl 0,1 g.

Tre Corti

Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia dle vlastní originální receptury z kravského plnotučného mléka. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Sýry s tříměsíční dobou zrání jsou měkčí, mají již výraznější chuť a světlou až slámově žlutou barvu. Čím je sýr starší, tím je jeho chuť pikantnější, barva tmavší a vůně výraznější. Výtečný je jako stolní sýr k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírujte ho společně s marmeládkami k sýrům, s italským speckem či prosciutto crudo.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1731 kJ/417 kcal; Tuky 33,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 25 g; Sacharidy 3,4 g, z toho cukry 3,4 g; Bílkoviny 25,5 g; Sůl 2,2 g.

Trifolino

Naše ochucená sýrová novinka – Trifolino s lanýžem – obsahuje nakrájené plátky pravých letních lanýžů z Itálie a je vyráběna z kvalitního kravského mléka přímo v naší sýrárně v Litovli. Jedná se, ostatně jako u všech výrobků produktové řady Přímo z naší sýrárny, o exkluzivní ruční výrobu výhradně pro La Formaggeria Gran Moravia. Tento sýr skvěle chutná nakrájený na kostičky v kombinaci s červeným vínem, oceníte ho ale také v risottu nebo těstovinách, chuťově atraktivní je i jeho spojení s masem.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1440 kJ/347 kcal; Tuky 27 g, z toho nasycené mastné kyseliny 18 g; Sacharidy 2,9 g, z toho cukry 2,9 g; Bílkoviny 23 g; Sůl 1,2 g.

Tvarohatto

Lahodný krém vyrobený z našeho tradičního tvarohu, na kterém si pochutnají nejen děti. V nabídce máme čistě tvarohový bílý, který má nižší obsah cukru než bývá u tohoto druhu výrobku obvyklé, a čokoládový. Základem dezertu je tvaroh, který naši mistři sýraři vyrábějí v Litovli tradičním způsobem v tzv. pytlích tvarožnících, a který znáte již řadu let jako samostatný produkt z naší produktové řady Čerstvé z naší sýrárny. Nyní jej tedy nabízíme zpracovaný do lahodného dezertu, který Vaše ratolesti ocení kdykoliv v průběhu dne.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 620 kJ/148 kcal; Tuky 7,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 4,9 g; Sacharidy 11,8 g, z toho cukry 8,5 g; Bílkoviny 8,8 g; Sůl 0,06 g.

Verena dolce

Sýr Verena dolce je lisovaný sýr vyrobený z plnotučného kravského mléka v litovelské sýrárně Brazzale Moravia. Sýr světle slámově žluté barvy má jemnou mléčnou a lehce nasládlou chuť a měkké, pružné těsto s harmonicky rozloženými oky. Nachází široké uplatnění ve studené i v teplé kuchyni. Vynikající je v kombinaci se svěžími šumivými a aromatickými víny k aperitivu nakrájený na kostičky a servírovaný s medem či nějakou pikantní omáčkou.

Více o produktu.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1648 kJ/397 kcal; Tuky 33 g, z toho nasycené mastné kyseliny 23 g; Sacharidy 1,1 g, z toho cukry 0 g; Bílkoviny 24 g; Sůl 1 g.

Zákys La Formaggeria

Tento lahodný, hustý a svěží nápoj patří do rodiny kysaných mléčných výrobků, které jsou lépe stravitelné než samotné mléko. Má probiotické účinky, působí velmi pozitivně na střevní mikroflóru a tím zvyšuje obranyschopnost organismu. Jeho pravidelná konzumace pomáhá zlepšit stav střevní sliznice a působí preventivně proti osteoporóze.
V nabídce našich prodejen najdete kromě neochuceného zákysu také zákys jahodový, meruňkový a vanilkový.

Více o výrobě.

Výživové údaje na 100 g výrobku:

Zákys přírodní
Energetická hodnota 243 kJ/58 kcal; Tuky 2,8 g, z toho nasycené mastné kyseliny 2,1 g; Sacharidy 4,2 g, z toho cukry 4,2 g; Bílkoviny 3,6 g; Sůl 0,1 g.

Zákys ochucený
Energetická hodnota 323 kJ/77 kcal; Tuky 2,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 1,8 g; Sacharidy 10,3 g, z toho cukry 10,3 g; Bílkoviny 3,1 g; Sůl 0,1 g.