Plátky provolone Brazzale

Neustále se snažíme vycházet vstříc přáním a potřebám našich zákazníků, proto jsme připravili novou produktovou řadu sýrů Skupiny Brazzale ve formě plátků. Jako první z nich v La Formaggeria Gran Moravia představujeme Provolone dolce a Provolone piccante, které nabízíme ve znovu uzavíratelném balení, jehož design navrhla současná italská malířka Ester Grossi. Pro její tvorbu jsou charakteristické čisté linie vytvářející barevná pole, kterými se vyznačují i tyto nové obaly. Každý druh sýru tak má vlastní barvu designu, a proto je mezi sebou na první pohled snadno rozeznáte.

Těstoviny Orecchiette

Orecchiette, což v překladu do češtiny znamená „ouška“, je tvar těstovin typický pro jihoitalský region Apulie. Proslavená je zejména kombinace těchto těstovin s omáčkou zvanou cime di rapa. Ta se vyrábí s mladých lístků a poupat brukve vodnice, zeleniny typické právě pro jih Itálie, která má typickou, lehce nahořklou chuť. Orecchiette nabízíme jak v chlazené, tak v suché variantě. Vyzkoušejte i vy něco vskutku typicky apulského.

Polenta

Polenta je tradiční pokrm severní Itálie, především v oblastech Veneto a Valtellina. Tradiční polenta byla vždy definována jako „pokrm chudých“, je to jednoduchá směs vody a obilné mouky (nejprve bývala pohanková, poté kukuřičná) vařené v kotlíku, která byla a stále je základem většiny regionálních receptů na severu země. Díky „neutrální“ chuti je vhodným základem jídla a je možné ji doplnit různými ingrediencemi. Polenta Casereccia je již připravena ke konzumaci, stačí ji nakrájet na plátky a ohřát na pánvi či grilu. Výtečně chutná doplněná speckem, salsicciou, gorgonzolou nebo jakoukoliv omáčkou.

Vanilkový zákys z naší sýrárny

Vanilkový zákys je benjamínkem produktové řady „Přímo z naší sýrárny“. Se svou svěží a jemně nasládlou chutí má úspěch zejména u dětí, pro které představuje vítanou a zdravou svačinku. Je lehce stravitelný a pozitivně ovlivňuje složení střevní mikroflóry, čímž pomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu. Neváhejte a nabídněte ho svým dětem i vy.

Italské krémy Parente

Rodinná firma Parente z jihoitalské Apulie vyrábí kromě marmelád, které máme v sortimentu prodejen již déle, také zeleninové krémy a paté. Pro jejich výrobu používá pečlivě vybrané suroviny pěstované v blízkém okolí, aby tak zaručila jejich kvalitu i zpracování v co nejkratší době od sklizně. Vyzkoušejte artyčokový a feferonkový krém či olivové paté, lahodné jsou třeba na grilovanou bruschettu, ale také do těstovin, panin a na pšeničnou placku piadinu. Fantazii se při použití těchto specialit meze nekladou.

Bezlepkové Risibisi

Od jara jsme rozšířili nabídku našeho dlouholetého dodavatele, rodinné firmy Valledoro, která je výrobcem tyčinek a dalších pochutin ideálních jako alternativa ke klasickému pečivu. Nově u nás můžete vyzkoušet jejich Risibisi – bezlepkový snack z hrachové a rýžové mouky, který je pečený, nikoli smažený, a svým složením je vhodný pro celiaky i pro vegany.

Bigoli de Bassan

Bigoli jsou tradiční benátské těstoviny – velmi dlouhé špagety o průměru asi 2 mm. Jejich název je odvozen od druhu lisu, na kterém se tvarují, jemuž se říká „bigolaro“. Jsou vyrobeny z tvrdé pšenice a mají tmavší barvu, kterou jim dodává příměs zhruba 1% rozemletých obilných slupek. Díky své konzistenci velmi dobře absorbují omáčky či ragú, vynikající jsou ale také s čerstvým máslem.