Česnekové noky se salámem

Cucinare con amore blog pro Gran Moravia

© Cucinare con amore

SUROVINY

sůl
– 1 kg moučných brambor vhodných na noky – typ C
– 1 palice česneku
olivový olej
50 g strouhaného sýru Gran Moravia
– 200 g hladké mouky + na vál
– 2 žloutky
– pepř
100-120 g italského salámu, nakrájeného na drobno
– čerstvá petrželka
– 1/2 lžičky mleté papriky
– nastrouhaná kůra z jednoho citronu
Gran Moravia k podávání

Tento recept na noky neobsahuje sice klasickou hutnou smetanovou nebo sýrovou omáčku, ale o to víc tu hraje prim česneková chuť, kvalitní italský salám a citronová kůra. Zvláštní kombinace, výborný výsledek. Recept pro 4 osoby.

Příprava:

Nejprve si uvaříme brambory ve slupce a do trouby rozehřáté na 180°C dáme péct neoloupané stroužky česneku, lehce pokapané olivovým olejem. Pečeme do změknutí, cca 20 minut. Uvařené brambory oloupeme, česnek vymačkáme ze slupek a vše dáme do jedné mísy. Brambory i česnek dobře rozšťoucháme. Pak přidáme Gran Moravii, mouku, sůl, pepř a žloutky. Vše smícháme do soudržného těsta. Na vál si samozřejmě dáme mouku, a pokud těsto hodně lepí, můžeme mouku přidat i do něj.
Těsto si rozdělíme na 4 stejné kousky, z každého pak vyválíme válečky, z kterých oddělujeme noky o velikosti cca 2 centimetry. Můžeme nechat takto, nebo pokud si troufáme, uděláme do noků vzor pomocí lehkého tahu vidličkou. Noky postupně dáváme stranou na pomoučněný vál nebo plech, aby se nepřilepily k povrchu nebo k sobě – je nutné pomoučnit!
Poté už jen noky vaříme ve vroucí osolené vodě cca tři minuty. Mezitím v pánvi na lžičce olivového oleje opečeme nakrájený salám, pak na poslední minutu přidáme petrželku, mletou papriku a citronovou kůru. Vsypeme noky a celé dobře promícháme a popřípadě ještě dochutíme solí nebo pepřem. Na talíře servírujeme spolu s trochou nastrouhaného sýru Gran Moravia.

První chody

Maso

60 Minut Příprava

10 Minut Vaření

Střední Obtížnost