Cannelloni s ricottou a špenátem

SUROVINY

– těstoviny cannelloni
Na bešamel:
100 g másla
– 100 g hladké mouky
špetka soli
– nastrouhaný muškátový oříšek
1 l plnotučného mléka
Na náplň:
200 g ricotty
– 150 g čerstvého špenátu
sůl
– pepř
olivový olej
– žloutek
nastrouhaný sýr Gran Moravia

Cannelloni jsou pokrmem typickým zejména pro italskou oblast Emilia Romagna. Připravte si je s ricottou a špenátem.

Příprava:

Příprava bešamelu: Ohřejte si v kastrůlku mléko, stranou dejte rozpustit máslo. Když je rozpuštěné, sundejte ho z plotny a přidávejte za stálého míchání mouku, aby se nevytvořily žmolky. Pak dejte opět na plotnu a na mírném žáru a za stálého míchání nechte lehce zezlátnout. Mléko okořeňte muškátovým oříškem a špetkou soli a po troškách přilévejte k jíšce. Stále míchejte. Vařte asi 5 – 6 minut, dokud bešamel nezhoustne a nezačne probublávat. Hustotu bešamelu můžete regulovat množstvím přidávaného másla a mouky (čím více, tím je bešamel hustší).
Náplň: Do vroucí osolené vody dejte na cca 3 minuty vařit omyté lístky špenátu, potom je sceďte, odstraňte všechnu vodu a nakrájejte nadrobno, přidejte ricottu, osolte, opepřete, přidejte sýr a žloutek, pořádně promíchejte.
Směsí naplňte cannelloni. Zapékací misku vymažte máslem nebo extra panenským olivovým olejem, nalijte dostatečné množství předem připraveného bešamelu, pak do mísy naskládejte naplněné cannelloni, zakryjte je opět vrstvou bešamelu a zasypte nastrouhaným sýrem Gran Moravia. Dejte péci do trouby rozpálené na 200 stupňů na asi 40 minut.

První chody

Těstoviny

20 Minut Příprava

50 Minut Vaření

Nízká Obtížnost