Společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem vyhlásila dne 5. února 2019 vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2018 Olomouckého kraje. Nezávislá porota vybrala jako nejlepší v Olomouckém kraji pro rok 2018 tři italské bratry Roberta, Piercristiana a Gian Battistu Brazzale, majitele litovelské sýrárny Brazzale Moravia a.s. Jejich mléčné výrobky pod značkou Gran Moravia jsou oblíbené v České republice i v Itálii.

Nezávislá porota ocenila u bratří Brazzale především jejich pracovitost, houževnatost, důraz na rodinné hodnoty i tradiční receptury, které úspěšně spojují s nejnovějšími technologiemi. Nezanedbatelnou součástí ocenění je i jejich strategická orientace, mezinárodní podnikání i úspěch jejich obchodního modelu, který zahrnuje prodej i výrobu pod značkou BRAZZALE.

Bratři Brazzale věnovali cenu všem svým spolupracovníkům a dodavatelům. „Jedná se o uznání, na které jsme hrdí, o to více, že jsme je získali v tak krásném regionu, jako je Olomoucký kraj, kde působí celá řada významných českých i mezinárodních společností. Rádi bychom cenu věnovali všem našim spolupracovníkům za jejich úsilí a vášeň, s jakou pracují v naší sýrárně a v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia, a také našim dodavatelům za spolupráci na zdárné realizaci našich projektů,“ uvedl Roberto Brazzale.

Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy, k výsledku soutěže říká: „Tradice rodinného podnikání rodiny Brazzale, která začíná v 17. století, je pro nás nesmírně inspirativní. V tuzemsku podnikatelé často obtížně hledají svého nástupce v první podnikatelské generaci a našim vítězům z Itálie se předávat tradici rodinného podnikání daří již 300 let.“ A dále vysvětluje: V soutěži EY Podnikatel roku je rozhodující místo podnikání, tedy kde podnikatel vyrábí a zaměstnává. Pokud by bratři Brazzale uspěli i na celostátní úrovni, reprezentovali by pak Českou republiku na světovém finále soutěže v Monte Carlu Italové. Zda tomu tak bude, se dozvíme 5. března 2019, kdy bude vyhlášen národní vítěz v pražském paláci Žofín.“

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2018 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 5. března 2019 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále soutěže, které se uskuteční 5. – 9. června 2019 v Monte Carlu a bude bojovat o titul EY Světový podnikatel roku.