Morlacco del Grappa

Sýr Morlacco del Grappa je vyráběný v oblasti benátského horského masivu Grappa. Vyrábí ho malé sýrárny, které se zapojily do řetězce „Frutti di un Territorio“ (Plody jedné oblasti) centra Centro Veneto Formaggi. Morlacco svůj název odvozuje od zdejších starodávných obyvatel, morlacchů, tradiční metodu jeho výroby ještě dnes nacházíme v tamních salaších během letního období pastvy. Ochutnejte spolu s námi tyto tradiční benátské sýry z malých benátských sýráren. Poznejte „Frutti di un territorio“ a objevte autentické Benátsko!

Bigoli de Bassan

Bigoli jsou tradiční benátské těstoviny – velmi dlouhé špagety o průměru asi 2 mm. Jejich název je odvozen od druhu lisu, na kterém se tvarují, jemuž se říká „bigolaro“. Jsou vyrobeny z tvrdé pšenice a mají tmavší barvu, kterou jim dodává příměs zhruba 1% rozemletých obilných slupek. Díky své konzistenci velmi dobře absorbují omáčky či ragú, vynikající jsou ale také s čerstvým máslem.

Benátský salám Sopressa

Sopressa veneta je tradiční salám z italského regionu Benátsko, který podle vlastního tajného receptu v zimních měsících vyráběla snad každá benátská rodina. Výtečně se snoubí s plnými červenými víny, kombinovat jej můžete se sýry, olivami či čerstvou zeleninou, nezapomeňte ani na čerstvý křupavý chléb.

Sýr Tre Corti

Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia dle vlastní originální receptury z kravského plnotučného mléka. Při výrobě mají zásadní roli kvalita použitého mléka a také zručnost a zkušenost sýraře, neboť většina výrobního procesu probíhá ručně. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Výtečný je jako stolní sýr k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírujte ho společně s marmeládkami k sýrům, s italským speckem či prosciutto crudo.

Salamino con Gran Moravia

Exkluzivně pro La Formaggeria Gran Moravia vyrábí italská firma Bortolotti salámek se sýrem Gran Moravia. Tato specialita je vyrobena z čerstvého vepřového masa a obsahuje 5% sýru Gran Moravia. Sýr je do masa vmíchán ve větších kusech, proto je již na první pohled v salámku patrný a také jeho chuť je výrazná. Salámky zrají ve zracích sklepích vyhloubených v kopci ležícím hned za výrobnou Bortolotti v severoitalské provincii Bergamo. Právě díky charakteru tohoto prostředí s nevyčerpatelnou zásobou kyslíku mají salámky tohoto výrobce svou jedinečnou kvalitu. Vychutnat si ho můžete samotný nebo v kombinaci se sýry, olivami, čerstvou zeleninou i ovocem. Podávejte k němu plnější červené víno jako je Montepulciano, Primitivo, Nero d´Avola či Lambrusco.