Sýr Tre Corti

Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia dle vlastní originální receptury z kravského plnotučného mléka. Při výrobě mají zásadní roli kvalita použitého mléka a také zručnost a zkušenost sýraře, neboť většina výrobního procesu probíhá ručně. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Výtečný je jako stolní sýr k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírujte ho společně s marmeládkami k sýrům, s italským speckem či prosciutto crudo.

Salamino con Gran Moravia

Exkluzivně pro La Formaggeria Gran Moravia vyrábí italská firma Bortolotti salámek se sýrem Gran Moravia. Tato specialita je vyrobena z čerstvého vepřového masa a obsahuje 5% sýru Gran Moravia. Sýr je do masa vmíchán ve větších kusech, proto je již na první pohled v salámku patrný a také jeho chuť je výrazná. Salámky zrají ve zracích sklepích vyhloubených v kopci ležícím hned za výrobnou Bortolotti v severoitalské provincii Bergamo. Právě díky charakteru tohoto prostředí s nevyčerpatelnou zásobou kyslíku mají salámky tohoto výrobce svou jedinečnou kvalitu. Vychutnat si ho můžete samotný nebo v kombinaci se sýry, olivami, čerstvou zeleninou i ovocem. Podávejte k němu plnější červené víno jako je Montepulciano, Primitivo, Nero d´Avola či Lambrusco.

Italské marmelády Parente

Marmelády výrobce Parente jsou vyrobené del tradičních receptur z pečlivě vybraného italského ovoce. Vyzkoušejte citronovou, pomerančovou či kdoulovou, tzv. „cotognata“, která je u nás méně obvyklá, v Itálii však patří k velmi oblíbeným. Lahodnou chuť těchto marmelád nejvíce oceníte na čerstvém chlebu s máslem, krekrech, palačinkách či lívancích.

Lambrusco Amabile Calicella

Kvalitní italské Lambrusco Calicella z vinařství Ariola se vyrábí z vinné odrůdy Lambrusco Maestri pěstované na vinicích v kopcích, které se zvedají v okolí Pádské nížiny v provincii Parma. Ve vinařství Ariola se snoubí tradice s moderními technologiemi a přístupy jak v pěstování vína, tak i v jeho zpracování. Kvalitu vín Ariola potvrzují četná národní i mezinárodní ocenění. Tato plná červená vína s intenzivním ovocným buketem se snoubí s déle zrajícími a chuťově výraznějšími sýry jako je Parmigiano Reggiano, Gran Moravia či Provolone Mandarone.

Speciality Coelsanus

Nakládané speciality a pesto od italského výrobce Coelsanus jsou podzimní novinkou v sortimentu La Formaggeria Gran Moravia. Ochutnat můžete v oleji nakládané pečené cibulky, papriky, artyčoky, cukety, lilky, nakládaná polosušená rajčata či rajčatovo ricottové pesto. Využití těchto italských specialit ve vaší kuchyni je vskutku mnohostranné: s jejich pomocí můžete připravit lahodné předkrmy, jednohubky, bruschetty, použít je můžete jako přílohu k hlavním chodům nebo k ochucení zeleninových salátů, risott či těstovin. Kvalita výrobků Coelsanus je zaručena zpracováním zeleniny do 24 hodin od její sklizně a řadou certifikátů kvality.