Vanilkový zákys

Vanilkový zákys je benjamínkem produktové řady „Přímo z naší sýrárny“. Se svou svěží a jemně nasládlou chutí má úspěch zejména u dětí, pro které představuje vítanou a zdravou svačinku. Je lehce stravitelný a pozitivně ovlivňuje složení střevní mikroflóry, čímž pomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu. Neváhejte a nabídněte ho svým dětem i vy.

Giuncata s medvědím česnekem

Opět po roce nabízíme jarní limitovanou edici sýru Giuncata s medvědím česnekem. Naši sýraři ji vyrábějí ručně v litovelské sýrárně vždy v sezónně medvědího česneku. Vyzkoušejte i vy tuto jarní sýrovou specialitu vyrobenou z vysoce kvalitního moravského mléka. Výtečná nejen jako stolní sýr k vínu, ale také do svěžích jarních salátů.

Morlacco del Grappa

Sýr Morlacco del Grappa je vyráběný v oblasti benátského horského masivu Grappa. Vyrábí ho malé sýrárny, které se zapojily do řetězce „Frutti di un Territorio“ (Plody jedné oblasti) centra Centro Veneto Formaggi. Morlacco svůj název odvozuje od zdejších starodávných obyvatel, morlacchů, tradiční metodu jeho výroby ještě dnes nacházíme v tamních salaších během letního období pastvy. Ochutnejte spolu s námi tyto tradiční benátské sýry z malých benátských sýráren. Poznejte „Frutti di un territorio“ a objevte autentické Benátsko!

Bigoli de Bassan

Bigoli jsou tradiční benátské těstoviny – velmi dlouhé špagety o průměru asi 2 mm. Jejich název je odvozen od druhu lisu, na kterém se tvarují, jemuž se říká „bigolaro“. Jsou vyrobeny z tvrdé pšenice a mají tmavší barvu, kterou jim dodává příměs zhruba 1% rozemletých obilných slupek. Díky své konzistenci velmi dobře absorbují omáčky či ragú, vynikající jsou ale také s čerstvým máslem.

Benátský salám Sopressa

Sopressa veneta je tradiční salám z italského regionu Benátsko, který podle vlastního tajného receptu v zimních měsících vyráběla snad každá benátská rodina. Výtečně se snoubí s plnými červenými víny, kombinovat jej můžete se sýry, olivami či čerstvou zeleninou, nezapomeňte ani na čerstvý křupavý chléb.

Sýr Tre Corti

Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia dle vlastní originální receptury z kravského plnotučného mléka. Při výrobě mají zásadní roli kvalita použitého mléka a také zručnost a zkušenost sýraře, neboť většina výrobního procesu probíhá ručně. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Výtečný je jako stolní sýr k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírujte ho společně s marmeládkami k sýrům, s italským speckem či prosciutto crudo.