Vanilkový zákys z naší sýrárny

Vanilkový zákys je benjamínkem produktové řady „Přímo z naší sýrárny“. Se svou svěží a jemně nasládlou chutí má úspěch zejména u dětí, pro které představuje vítanou a zdravou svačinku. Je lehce stravitelný a pozitivně ovlivňuje složení střevní mikroflóry, čímž pomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu. Neváhejte a nabídněte ho svým dětem i vy.

Italské krémy Parente

Rodinná firma Parente z jihoitalské Apulie vyrábí kromě marmelád, které máme v sortimentu prodejen již déle, také zeleninové krémy a paté. Pro jejich výrobu používá pečlivě vybrané suroviny pěstované v blízkém okolí, aby tak zaručila jejich kvalitu i zpracování v co nejkratší době od sklizně. Vyzkoušejte artyčokový a feferonkový krém či olivové paté, lahodné jsou třeba na grilovanou bruschettu, ale také do těstovin, panin a na pšeničnou placku piadinu. Fantazii se při použití těchto specialit meze nekladou.

Bezlepkové Risibisi

Od jara jsme rozšířili nabídku našeho dlouholetého dodavatele, rodinné firmy Valledoro, která je výrobcem tyčinek a dalších pochutin ideálních jako alternativa ke klasickému pečivu. Nově u nás můžete vyzkoušet jejich Risibisi – bezlepkový snack z hrachové a rýžové mouky, který je pečený, nikoli smažený, a svým složením je vhodný pro celiaky i pro vegany.

Bigoli de Bassan

Bigoli jsou tradiční benátské těstoviny – velmi dlouhé špagety o průměru asi 2 mm. Jejich název je odvozen od druhu lisu, na kterém se tvarují, jemuž se říká „bigolaro“. Jsou vyrobeny z tvrdé pšenice a mají tmavší barvu, kterou jim dodává příměs zhruba 1% rozemletých obilných slupek. Díky své konzistenci velmi dobře absorbují omáčky či ragú, vynikající jsou ale také s čerstvým máslem.

Benátský salám Sopressa

Sopressa veneta je tradiční salám z italského regionu Benátsko, který podle vlastního tajného receptu v zimních měsících vyráběla snad každá benátská rodina. Výtečně se snoubí s plnými červenými víny, kombinovat jej můžete se sýry, olivami či čerstvou zeleninou, nezapomeňte ani na čerstvý křupavý chléb.

Sýr Tre Corti

Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia dle vlastní originální receptury z kravského plnotučného mléka. Při výrobě mají zásadní roli kvalita použitého mléka a také zručnost a zkušenost sýraře, neboť většina výrobního procesu probíhá ručně. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Výtečný je jako stolní sýr k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírujte ho společně s marmeládkami k sýrům, s italským speckem či prosciutto crudo.